
Ігор Калинець не лише один з найвизначніших українських поетів, його також називають символом українства й совістю нації — і не дарма: за національну свідомість та поезію, яка, за висновками так званих слідчих, «становила велику загрозу існуванню радянської влади та монолітності СРСР», окупаційним совєцьким режимом його було засуджено на шість років в’язниці суворого режиму і три роки заслання.
Покарання Ігор Калинець відбував у Пермських концтаборах на росії разом з Василем Стусом, Іваном Світличним, Миколою Горбалем, Степаном Сапеляком та іншими дисидентами, а заслання — разом із дружиною Іриною Стасів-Калинець на Забайкаллі.
Ігор Калинець залишив по собі не тільки громадський спадок, а й літературний — поетична мова Калинця особлива, замало не досконала у своїй лаконічності та вправності вислову, його твори для дітей — світлі й мудрі, а його літературознавчі розвідки, насамперед книжка «Знане і незнане про Антонича» є найавторитетнішим джерелом інформації про поета.
9 липня Ігореві Калинцю мало би виповнитися 86 років. Ми прагнемо віддати йому шану, робити його слово надалі триваючим, а разом з ним і пам’ять про Ігоря Калинця.
Тому разом з Львівською муніципальною бібліотекою і літрезиденцією «Слово триваюче» ми запланували цикл подій в пошану Ігоря Калинця — «Пам’ять триваюча»:



Вхід на усі події вільний. Якщо хочете зачитати поезії на літрезиденції — слід зареєструватися за покликанням.
Запрошуємо долучатись і разом з нами вшанувати пам’ять Ігоря Калинця.